MEDVĚDI

  1. Domů
  2. AKCE CENTRA
  3. MEDVĚDI

Akce

MEDVĚDI

Olympia Brno
JAK TO DOPADLO

Vybrali jsme 635 tisíc pro onkologicky nemocné děti

Nikdo z rodičů to nechce zažít, přesto se jich v této situaci řada každý rok ocitá: Diagnózu onkologického onemocnění si v Česku každoročně vyslechnou stovky dětí, u kterých následuje náročná léčba a jejich rodičům řešení toho, co bude dál. Část pacientů totiž nemusí reagovat na standardní léčbu, a tak kvůli. vůli specifičnosti onemocnění mnohdy podstupují superspecializovanou terapii, kterou zatím pojišťovny v plné míře nehradí.,

A tak přichází na řadu pomoc dárců. Jednu velkou teď brněnské klinice dětské onkologie poskytli návštěvníci našeho nákupního centra. Na nemocné děti jsme společně přispěli prostřednictvím koupě výherních losů částkou téměř 650 tisíc korun.

Dobročinnou akci s tímto účelem jsme uspořádali už loni. Letos jsme ale do charitativního projektu na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek šlápli ještě víc. Od 8. až do 25. si pod heslem „Každý vyhrává, každý pomáhá” mohli návštěvníci centra za symbolických 20 korun koupit stírací los a vyhrát jednoho z tisíce plyšových medvědů nebo některou z cen od našich nájemců, a zároveň tak přispět na dobrou věc. Výsledek? Přesně 635 123 korun, které putovaly na pomoc pacientům. 

18 dní | 31 894 prodaných losů | 635 123 vybraných Kč | 33 600 odměn od nájemců centra

„Podařilo se nám něco výjimečného. Naši návštěvníci opět prokázali, že mají srdce na správném místě,“ řekl náš ředitel Jan Pazour, který, jak můžete vidět  ve videu, předal symbolický šek nemocnici a dětem na tematickém Indiánském dni.

Ochotu zákazníků zapojit se jsme podnítili speciálním videem a online kampaní. Výška výsledné částky ale nakonec překvapila všechny včetně zástupců nadačního fondu.

„Už výtěžek z loňského prodeje losů nám doslova vyrazil dech. Nečekali jsme, že by se v letošním roce podařilo částku překonat, natož téměř dvojnásobně. Moc chci poděkovat Olympii Brno i jejím návštěvníkům, kteří se zapojili do podpory našich pacientů,“ uvedla Martina Petlachová, členka Správní rady NFDO Krtek a vrchní sestra Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, s tím, že veškeré prostředky klinika použije ke specializované diagnostice a individuální léčbě onkologicky nemocných dětí. V Česku totiž tuto superspecializovanou péči zdravotní pojišťovny adekvátně nehradí.

 

 

MEDVĚDI V OLYMPII BRNO