Beseda a autogramiáda Johana Hovorková a Pavel Šafr

  1. Domů
  2. AKCE CENTRA
  3. Beseda a autogramiáda Johana Hovorková a Pavel Šafr

Akce

Beseda a autogramiáda Johana Hovorková a Pavel Šafr

Olympia Brno
27. ledna 15:00-16:00

Ke knize "Obrana před Babišem"

O složité cestě českých médií a politiky za svobodou si budeme vyprávět s Johanou Hovorkovou a Pavlem Šafrem
 

avel Šafr je český novinář a komentátor. Byl šéfredaktorem Lidových novin, Mladé fronty DNES, ředitelem skupiny Blesk, Reflexu a vlastního deníku Forum 24. Johana Hovorková je hlavní editorkou tohoto deníku. Zabývá se především politickými komentáři. 

Jolana Hovorková
Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, do Svobodného fóra nastoupila v říjnu 2015. Kniha Obrana před Babišem, rozhovor s Pavlem Šafrem, vznikla, aby ukázala nejen na nebezpečí, které představuje vlastnictví médií politiky a oligarchy, ale také jako zmapování vývoje českých médií po sametové revoluci.

Pavel Šafr od roku 1993 řídil řadu vlivných novin a časopisů, byl u důležitých změn, které se od sametové revoluce odehrály, a to nejen na celospolečenské úrovni – důsledky odchodu západních vydavatelství pocítil i sám na sobě. Od zlomového roku 2013, kdy Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, se nyní majitel MF DNES a Lidových 

Proti této nestandardní situaci je třeba českou společnost bránit. Kniha Obrana před Babišem tak vypráví o složité cestě českých médií a politiky od snahy vybudovat demokratickou a svobodnou společnost až po období, v němž se zdá, že všechno, co se po pádu komunismu podařilo, zase ztrácíme.

Příjezd

Trasa